Akkerman / Як зберегти номер при зміні мобільного оператора

Як зберегти номер при зміні мобільного оператора

от admin
0 Комментарий

Послуга збереження стільникового номера при переході від одного оператора до іншого (Mobile Number Portability, MNP) повинна запрацювати в Україні впродовж 2017 року.

Про це  заявив виконавчий директор Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Вадим Гулько. Він зазначив, що УДЦР зробить усе можливе, щоби зі свого боку як адміністратора цієї послуги на початку квітня 2017 року завершити роботу над Централізованою базою даних. Наступний необхідний крок – створення локальних баз даних усіх мобільних операторів.

MNP є певним еволюційним етапом ринку, за допомогою цієї послуги має зрости конкуренція за споживача, а це вигідно передовсім звичайним клієнтам. Тобто, нам з вами.

Отже, якщо когось не влаштовують тарифи чи рівень обслуговування свого оператора, то він після запровадження MNP зможе перейти до іншого, зберігши свій номер. Для цього потрібно буде з паспортом звернутися до оператора-реципієнта. Послуга буде доступна як контрактним, так і передоплаченим абонентам. З часом УДЦР обіцяє надати можливість заповнити відповідну заявку онлайн.

unnamed-file-2788208Спочатку MNP буде платною, її вартість встановлюватиме оператор, який прийматиме до своїх лав нових клієнтів. В УДЦР припустили, що оператори встановлять символічні розцінки за цю послугу. Кошти списуватимуться безпосередньо з мобільного рахунку.

Перенесення абонентського номера з однієї мобільної мережі до іншої відбуватиметься впродовж трьох робочих днів або 24 робочі години. Відлік починатиметься з моменту реєстрації відповідної заяви. Час, упродовж якого абонент не буде отримувати телекомунікаційні послуги за номером, який переноситься, не може перевищувати трьох годин. Користувача буде повідомлено дзвінком про початок процедури перенесення. До нового оператора абоненту доведеться прийти вдруге (після першої заяви про бажання скористатися MNP), щоб отримати нову SIM-картку зі своїм «старим» номером. Якщо ж упродовж 30 календарних днів користувач не з’явиться в офісі свого приймаючого оператора, то MNP скасується.

Мобільні номери можна буде переносити на мережі всіх шести мобільних операторів. Це – Київстар, МТС Україна (Vodafone), lifecell, Інтертелеком, ТриМоб (Укртелеком) і PEOPLEnet (Телесистеми України).

Якщо абонент, наприклад, Київстару, захоче перейти в іншу мережу, то на його номер інші клієнти цього оператора, звісно ж, уже не зможуть подзвонити за внутрішньомережевим тарифом. Попереджати про такі випадки після запровадження MNP буде особливий звуковий сигнал (зумер) і голосове повідомлення. Це обов’язок оператора – дати зрозуміти абоненту, коли той телефонує іншій людині, що її номер – перенесений.

УДЦР з досвіду інших країн прогнозує, що в 2017 послугою MNP скористається 3-5% громадян українських стільникових абонентів.

Не в усіх випадках можна буде скористатися MNP. Умови відмови в перенесенні номеру такі:

Якщо абонент отримує телекомунікаційні послуги знеособлено – тобто, користується пріпейдом, як понад 95% всіх мобільних користувачів України. Змінити оператора зі збереженням номеру він зможе лише після того, як пройде ідентифікацію та надасть свої паспортні дані;

Право користування абонентським номером, на перенесення якого подана заява, належить іншій особі;

Абонент, який бажає перенести номер, під час перенесення абонентського номера подав заяву про перенесення цього ж абонентського номера іншому оператору-отримувачу. Отже, влаштовувати аукціон під умовною назвою «Хто з операторів запропонує кращі умови» – не можна;

Після останнього перенесення абонентського номера не минуло 30 календарних днів – відповідно, на рік можна буде скористатися MNP не більше 12 разів;

Абонентом у заяві про перенесення абонентського номера зазначено неповні та/або недостовірні дані;

Оператор-отримувач не здійснює діяльність у населеному пункті, у якому абонент планує отримувати послуги – це радше стосується маленьких операторів-аутсайдерів, таких як ТриМоб і PEOPLEnet, у яких покриття значно менше, ніж у решти операторів;

Абонентський номер обслуговується аналоговою комутаційною станцією. Цей пункт (а також наступний) стосується фіксованих мереж – так-так, і звичайні міські номери можна буде переносити – а конкретніше, Укртелекому;

Відсутня технічна можливість організації нової абонентської лінії оператором-отримувачем.

0 Комментарий
0

You may also like