Akkerman / У Генштабі ЗСУ попередили про найвищу загрозу вторгнення країни-агресора

У Генштабі ЗСУ попередили про найвищу загрозу вторгнення країни-агресора

от admin
0 Комментарий

На сьогоднішній день загроза вторгнення Російської Федерації в Україні є найвищою з 2014 року, коли Москва анексувала Крим і вторглася на Донбас. Супутникові знімки доводять, що Росія нарощує військову присутність на кордоні з Україною. Зокрема, з середини вересня більш ніж в два рази збільшилася кількість танків на відстані 18 км від кордону.

«Перед нами – агресор, у якого немає юридичних, моральних або будь-яких інших обмежень. Дуже важко передбачити, коли йому захочеться почати активні бойові дії проти України », – заявив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко в своєму інтерв’ю Reuters.

Він також назвав захоплення українських кораблів у Керченській протоці актом агресії з боку російських військових.

Нагадаємо, 25 листопада два артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до Маріуполя. Про перехід російська сторона була заздалегідь проінформована відповідно до міжнародних норм для забезпечення безпеки судноплавства.

Однак поблизу Азовського моря прикордонні катери РФ спочатку протаранили «Яни Капу» і заблокували танкером рух Керченською протокою, а пізніше спецназ ФСБ атакував і захопив кораблі разом з їхніми екіпажами.

За результатами засідання Воєнного кабінету, Верховна Рада прийняла законопроект президента Петра Порошенка про запровадження воєнного стану в 10 областях України та внутрішніх водах у акваторії Азовського моря на 30 діб – до 26 грудня 2018 року.

Також Україна закрила в’їзд для чоловіків з російським громадянством у віці від 16 до 60 років. Президент Петро Порошенко зазначив, що ці заходи повинні перешкодити Росії формувати загони приватних армій на українській території.

Пізніше були опубліковані докази порушення Росією морського права, а президент Порошенко висловив сподівання, що країни-члени НАТО «готові перемістити військово-морські кораблі до Азовського моря, аби допомогти Україні».

0 Комментарий
0

You may also like