Akkerman / «Соборність духу, розуму і серця»

«Соборність духу, розуму і серця»

от admin
0 Комментарий

«Соборність духу, розуму і серця»0

22 січня на площі біля будівлі Білгород-Дністровської міської ради пройшов тематичний захід «Соборність духу, розуму і серця» з нагоди Дня Соборності України.

Як зазначили ведучі заходу, XX століття залишило у спадок події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення закладеного в них історичного досвіду боротьби українського народу за незалежність, державність та свободу.

До таких подій належить день ухвали Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Коли дві українські держави, що у важкій боротьбі вибороли незалежність від різних імперій, об`єдналися під спільними знаменами, а єдиний український народ оголосив про своє споконвічне бажання жити у власній і незалежній державі.

Ця епохальна та довгоочікувана подія відбулася 22 січня 1919 року на Софійській площі міста Києва, а виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії усієї нації та її прагненням до етнічної і територіальної єдності.

І хоча тоді підписання Акту Злуки не стало тріумфальним завершенням боротьби українців за національну та територіальну єдність – ця дата на всі віки стала символом консолідації нашого народу, першим, важливим і потужним кроком на його шляху до відродження власної держави, та великим національним святом – Днем Соборності України.

Соборність означає цілісність, спільність, об`єднаність. Але це стосується не тільки території держави. Це ще й духовна єдність, спільні ідеали, цінності та прагнення українського народу.

На честь святкування Дня Соборності та вшанування творців Акта Злуки учасники заходу поклали квіти до пам`ятника великому синові України – Тарасу Григоровичу Шевченку.

Источник

0 Комментарий
0

You may also like

Оставить Комментарий