Сьогодні, 20 вересня, Президент України Петро Порошенко виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище країни.
В ході виступу Петро Порошенко назвав гарантії миру і незалежності країни, перерахував основні виклики, що стоять перед Україною.
Петро Порошенко заявив, що як президент він гарантує проведення в Україні чесних, вільних та демократичних вибори глави держави, нового парламенту і органів місцевого самоврядування.
«Процес волевиявлення повинен відповідати нашій європейській стратегії і ще раз зарекомендувати Україну як лідера в дотриманні стандартів, – сказав глава держави.
Нагадаємо, вибори президента України заплановано на 31 березня 2019 року.
Президент України також закликав народних депутатів прийняти законопроекти для полегшення ведення бізнесу.
Зокрема, глава держави пообіцяв в 2019 році збільшити грошове забезпечення військових на 37% і закликав переходити на стандарти НАТО.
В ході виступу президент України звинуватив Росію в підтримці популістських рухів, роздуванні євроскептицизму, втручанні в вибори по всьому світу.
«Тепер» на Заході чимало бажаючих зазирнути Путіну в душу «, – сказав Порошенко.
Також президент закликав депутатів підтримати зміни до Конституції, які закріплюють курс на ЄС.
«Тільки інтеграція України в євроатлантичний безпековий простір гарантує всім нам і мир, і безпеку, Україні – незалежність, а народу – підвищення рівня життя».
Глава держави запропонував викреслити з Конституції України дозвіл на базування Чорноморського флоту в нашій країні.
«Після того як ми повернемо Крим, російської бази в Севастополі … більше не буде!» – підкреслив Петро Порошенко.
У своєму виступі на Генеральній асамблеї ООН Президент України пообіцяв поставити питання про миротворців на Донбасі.
Порошенко також закликав бути пильними через інформаційну війну:
«Ми бачимо, як «п’ята колона» піднімає голову, намагається зібрати воєдино різні шеренги, користуючись перевагами демократії, дуже активізується в інформаційному просторі…»
Президент запропонував реєстрації агентів впливу Російської Федерації, але обіцяє, що це не вплине на громадянське суспільство, журналістів і свободу слова:
«Деякі телеканали, газети та інтернет-видання стали просто щирими рупорами російської пропаганди. Частина нашого інформаційного поля так само окупована, як і частина української суверенної території».
Президент України підсумував, що за останні чотири роки «вдалося зробити більше позитивних змін, ніж за попередні 23 року незалежності».