Akkerman / Плата Кремля за збитий Boeing: Мільярдні позови і нафтове ембарго

Плата Кремля за збитий Boeing: Мільярдні позови і нафтове ембарго

от admin
0 Комментарий

Справа про збитий на Донбасі літак Boeing-777 рейсу MH17 має матеріальну складову, яка обчислюється мільярдами доларів; цю суму повинна буде виплатити Росія.

Про це розповів російський адвокат Марк Фейгін, – повідомляє Оbozrevatel. 

Коментуючи рішення про проведення суду в Нідерландах, адвокат зауважив: «Є дві сторони цієї справи: суто процесуальна і політична».

«Що стосується процесуальної, то, звісно, було б логічніше обрати якусь міжнародну юрисдикцію, оскільки історія з Boeing стосувалася малайзійської компанії, в літаку летіли переважно голландці. Він був збитий російськими військовослужбовцями на території, контрольованій українськими сепаратистами», – нагадав він.

Водночас Фейгін звернув увагу на очевидну проблему «із веденням судочинства», а саме: «На лаві підсудних немає безпосередніх обвинувачених. Російські військовослужбовці, командири, керівництво Міноборони і так далі – всі вони недоступні для правосуддя».

Щодо того факту, що суд буде проходити в Нідерландах, адвокат пояснив: «Відповідальність на себе взяли саме голландці, оскільки вони вели попереднє розслідування. Наскільки цьому рішенню будуть довіряти країни? У таких справах це визначається ступенем довіри учасників і міжнародного співтовариства в цілому, а воно не має підстав не довіряти Нідерландам», – запевнив він.

Щодо політичної частини питання Фейгін нагадав про перешкоджання Росії створенню міжнародного трибуналу по Boeing. «Той, хто торпедує, хто не дає законно, транспарентно проводити судовий розгляд, той і є винуватець. Винуватець завжди боїться суду – це аксіома. У цьому випадку у мене особисто немає жодних сумнівів у тому, що літак був збитий саме російськими військовослужбовцями з російської військової техніки – з «Бука». Є більш ніж достатньо свідчень».

Адвокат припустив, що Boeing міг бути збитий не навмисно, «помилково». «Але абсолютно очевидно, що це не змінює ступеню відповідальності. Навіть якщо Boeing збили помилково, збиваючи до цього, і визнаючи це, військові та транспортні літаки Збройних Сил України, то логічно, що рано чи пізно ви зіб’єте і цивільний літак – що і трапилося», – наголосив він.

Таким чином, «політична відповідальність лежатиме на керівництві Росії», – переконаний Фейгін.

Більш того, за його словами, буде мати місце і серйозна «похідна» політичної відповідальності – матеріальна. «Після цього суду або в його процесі підуть позови – від родичів, від авіакомпаній, від країн, які постраждали в результаті таких дій. Матеріальна складова буде обчислюватися мільярдами доларів», – попередив він.

«Коли всі ці рішення будуть прийняті, вони будуть реалізовуватися. Навіть якщо не вийде дістати безпосередніх військовослужбовців, які сиділи в «Буці», то, у всякому разі, Росія матеріально понесе величезні витрати. Ці рішення обов’язково будуть виконуватися. Адже можна заховати безпосередніх винних, але від грошей втекти ніяк не можна – способів їх отримати є величезна кількість», – запевнив адвокат.

«А якщо Росія буде перешкоджати у виконанні рішення, в передачі цих військовослужбовців, то підуть нові санкції. Від них буде дуже складно ухилитися. Звичайно, питання в їх ефективності. Але рано чи пізно вони можуть догратися до якогось вуглеводневого ембарго, і тоді буде вже зовсім не смішно», – спрогнозував він.

0 Комментарий
0

You may also like