Akkerman / «Нафтогаз»: арбітраж скасував принцип «бери або плати» у контракті з «Газпромом»

«Нафтогаз»: арбітраж скасував принцип «бери або плати» у контракті з «Газпромом»

от admin
0 Комментарий

Вимоги «Газпрому» до НАК «Нафтогаз України» за умовою «бери або плати» повністю скасовані.

Про це повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в прес-службі держхолдингу з посиланням на главу НАК Андрія Коболєва.

Також, трибунал задовольнив вимогу Нафтогазу про перегляд ціни з урахуванням ринкових умов. Як повідомлялося, НАК «Нафтогаз України» 31 травня отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу.

Зустрічні позови «Нафтогазу» і «Газпрому» за контрактом на поставку газу були подані в арбітраж в червні 2014 року, усні слухання були завершені в жовтні 2016 року, а рішення очікується в другому кварталі 2017 року.

Станом на початок квітня 2017 року, взаємні претензії «Газпрому» і «Нафтогазу» за договором купівлі-продажу газу з урахуванням штрафів і відсотків становили близько 45,7 млрд доларів і 17,9 млрд доларів відповідно.

Фінансові претензії «Нафтогазу» за контрактом включають в себе відшкодування переплати за газ (17,9 млрд доларів), претензії «Газпрому» — неоплачені рахунки в частині спірної ціни за листопад 2013 — травень 2014 рр. (2,9 млрд доларів) і оплата не поставленого газу на вимогу «бери або плати» (42,8 млрд доларів).

Без урахування штрафів і відсотків претензії «Газпрому» на кінець травня 2017 року становлять 34,5 млрд доларів за непоставлений газ на вимогу «бери або плати» і 2,2 млрд доларів в частині спірної ціни в четвертому кварталі 2013 року і другому кварталі 2014 го , а вимоги «Нафтогазу» — 14,1 млрд доларів за переплату за газ, придбаний з 20 травня 2011 року до жовтня 2015 року.

0 Комментарий
0

You may also like