Akkerman / «Ми посилаємо месседж до Москви: ми розстаємося остаточно і безповоротно» — президент Порошенко

«Ми посилаємо месседж до Москви: ми розстаємося остаточно і безповоротно» — президент Порошенко

от admin
0 Комментарий

Український президент впевнений у невідворотності набуття членства України в НАТО та ЄС.

Президент Петро Порошенко у четвер, 22 листопада, прибув до Верховної Ради, де виступив із закликом до народних депутатів підтримати проект закону про внесення змін до Конституції щодо

У НАТО відреагували на можливе закріплення у Конституції України курсу на інтеграцію з Заходом

стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та НАТО.

Ключові тези виступу президента

 Поправки до Конституції зобов’яжуть всі гілки української влади до вступу України до Європейського Союзу та НАТО

«Я не бачу аргументів не голосувати, не розумію цих аргументів, і не сприймаю їх. За чотири роки ми з вами здолали величезну дистанцію на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції. Як вчора заявив один з єврокомісарів, Україна та Євросоюз наблизилися один до одного, як ніколи, завдяки людям, які п’ять років тому розпочали Революцію Гідності», — заявив Порошенко.

Україна пасе задніх у євроінтеграції у порівнянні із західними сусідами

«Якщо взяти за основу порівняння з нашими сусідами, ми на жаль надзвичайно сильно запізнюємось. Польща, Угорщина, Чехія — ще в березні 1999 року вступили до НАТО, а в травні 2004 — до Євросоюзу, разом з Словенією, Словаччиною, країнами Балтії, а ми на той момент навіть у двері не постукались. Тоді, у 2004, ми ледве-ледве зірвали план прикувати Україну до єдиного російського економічного простору», — наголосив президент.

Відкинувши ПДЧ (план дій щодо членства у НАТО) у кінці «нульових», Україна втратила шанс захистити себе від російської агресії 

«Наприкінці «нульових» ми спробували форсувати наш вступ до НАТО. У цій залі немало свідків і навіть учасників тих подій. Одні діяли відкрито. Вони місяцями блокували роботу Верховної Ради, сіяли дезінформацію у ЗМІ, спротив НАТО оголосили наріжним каменем своєї політики. Пам’ятаєте кульки у цьому залі?.. Вони діяли в інтересах Росії, як класична «п’ята колона», і зараз намагаються діяти так само… Тодішня влада не говорила про свою позицію щодо НАТО одним голосом, і ми втратили шанс убезпечити себе на жаль від російської агресії», — наголосив глава держави.

«Друзі, я глибоко переконаний, що будь ми членом Альянсу, Росія б ніколи не наважилася анексувати Крим, ніколи не наважилася вдертися на Донбас. І зауважу, нарешті, що агресію проти України Кремль розв’язав саме тоді, коли режим Януковича проголосив нашу позаблоковість», — додав Порошенко.

Україна буде в НАТО. Крапка.

«Минулого тижня на підставі моєї домовленості з президентом [США Дональдом] Трампом відбулося засідання комісії стратегічного партнерства Україна-США. І хочу наголосити, що у підсумковій заяві Сполучені Штати ще раз наголосили: Україна буде в НАТО. Крапка», — зазначив Порошенко.

Росія не має і не матиме вето на вступ України до ЄС та НАТО

«Фіксуючи у Конституції обов’язковість курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, ми посилаємо месседж і до Москви: ми розстаємося остаточно і безповоротно. Росія як країна-агресор не має і не матиме вето на наш вступ ані до НАТО, ані до Європейського Союзу. Ще раз наголошую: питати дозволу ми ні у кого не будемо. Це суверенне право України як країни, яка впевнено йде своїм шляхом», — сказав президент.

До НАТО Україна прямує не з порожніми руками

«Я вже неодноразово говорив, що до НАТО ми прямуємо не з порожніми руками. Протягом останніх років створили сильну, боєздатну армію, яка має колосальний досвід відбиття російської агресії. Слава українській армії! Українські Збройні сили, вся Україна суттєво посилить східний фланг Альянсу. Українська армія реалізує амбітну програму переходу від радянських до натовських стандартів в усіх сферах військового будівництва, і це відбувається шляхом безпрецедентної кількості спільних навчань з Альянсом, виконання річних національних програм, досягнення сумісності всього сектору безпеки та оборони», — наголосив президент.

Україна на Донбасі боронить увесь цивілізований світ і це посилює моральне право на членство у ЄС

«Той факт, що на Сході ми боронимо не лише себе, а всю європейську цивілізацію істотно посилює наше моральне право претендувати на вступ до ЄС в якості повноправного члена», — зауважив Порошенко.

Після виступу глави держави, народні депутати 311 голосами попередньо схвалили закріплення в Конституції курсу країни на членство в НАТО та Європейському союзі.

Згодом, після голосування президент у своєму Facebook висловив задоволення, ухваленим рішенням.

За словами Порошенка, остаточно зміни до Конституції будуть ухвалені під час наступної сесії парламенту — у лютому 2019 року.

Джерело ТСН

0 Комментарий
0

You may also like