Akkerman / Ціна співпраці зі Кремлем

Ціна співпраці зі Кремлем

от admin
0 Комментарий

«Касперский» був одним із небагатьох успішних російських ІТ-стартапів, який перетворився на компанію глобального рівня. Звісно, не Facebook чи Google. Але оборот у $644 млн на рік – чимало для пострадянської компанії. Із них $150 млн доходу припадали на Північну Америку.

І ось скандал – «Касперский» допоміг російським хакерам отримати секретні документи АНБ. Ні, вони не просто налажали (як скандал із автомобілями «Фольсваґен» у США), а тупо зробили протилежне своєму головному призначенню – захист інформації.

Як результат, продукцію компанії заборонено використовувати в державних органах США. Наступними, хто став відмовлятися від співпраці, – компанії, що мають державні замовлення.

Тепер наявність програмного забезпечення «Касперского» для будь-якої американської фірми – це потенційна загроза для її клієнтів, отже – токсичність.

Не треба бути великим аналітиком, аби спрогнозувати втрату не лише американського, а взагалі всього західного ринку (як відомом, американські компанії – це глобальні компанії, яких мати у клієнтах мріють решта підприємців світу).

Замість глобальної конкуренції та домінування в російської компанії перспектива скотитися до регіонального лідера ринку в РФ, Білорусі, Приднестров’ї та ОРДЛО.

Для нас новина цілком позитивна. Кремль втратив іще один важіль «гнучкої влади» (soft power).

Источник ua info

0 Комментарий
0

You may also like