Akkerman / Афонські ченці — педагогам: люди, у яких хороші вчителі, можуть стати ангелами

Афонські ченці — педагогам: люди, у яких хороші вчителі, можуть стати ангелами

от admin
0 Комментарий

У першу неділю жовтня ми за традицією відзначаємо День вчителя. Ченці Святої Гори говорять про те, що професія педагога дуже важлива у нашому світі, адже, окрім батьків, саме вчителі закладають у особистість дитини основні духовні цінності та істини. Афонські старці дають поради всім педагогам про те, чому треба навчати дітей у школі та як стати хорошим учителем.

«У ДІТЕЙ ЗАКРИТІ ВУХА, АЛЕ ВІДКРИТІ ОЧІ»

Афонський старець Гавриїл Карейський говорить про те, що вчителі завжди повинні бути прикладом для своїх учнів, адже діти, перш за все, дивляться на самого педагога, а тільки потім чують те, чого він їх намагається навчити.

«Один отець написав листа, звертаючись до всіх педагогів: «Мої дорогі вчителі! Коли відкриваються школи, ми довіряємо вам найдорожче, що у нас є. І довіряючи вам своїх дітей, просимо, щоб ви пам’ятали тільки про одне: ми не вчимо дітей тому, чому хочемо навчити, а вчимо їх тому, хто ми є».

Багато вчителів, так само як і батьків, обмежують себе лише тим, щоб робити зауваження. Але діти не потребують наших порад. Вони потребують наших прикладів.

У дітей закриті вуха, щоб слухати наші поради, але у них відкриті очі, щоб бачити наші приклади. Той, хто вчить тільки порадою, той однією рукою будує, а іншою руйнує. Якщо ж я сам вчу іншого своїм прикладом, я допомагаю і йому, і собі.

І вчителі, так само, як і батьки, повинні бути завжди прикладом, щоб діти не чули, а бачили своїми очима, як потрібно жити правильно і праведно», — навчає старець Гавриїл.

По материалам УНІАН

0 Комментарий
0

You may also like