В Україні вступають в силу нові правила поховання

Українські морги з 15 березня не зможуть прийняти тіло без проведення судово-медичної експертизи трупа.

ен

З 15 березня в Україні вступають в силу так звані “поправки Лозового” до кримінально-процесуального кодексу.

Згідно з даними поправками, без дозволу судді навіть поховати померлу вдома людину буде неможливо. Ця поправка змінює терміни розслідування справ. На особливо тяжкі справи відвели всього 18 місяців, на розслідування справ середньої тяжкості – 12 місяців, а на більш дрібні злочини – 6 місяців.

Аргумент автора поправки такий: це дозволить оскаржувати необґрунтовані звинувачення і припинити затягування справ у судах, через що страждають як потерпілі, так і ті, кого без будь-яких підстав звинувачують в тих чи інших злочинах.

“Коли вмирає людина, виїжджає слідчо-оперативна група і медики. Вони дивляться, щоб не було ознак насильницької смерті. Після цього слідчий звертається до чергової частини, слідчий відкриває кримінальне провадження, привласнює йому номер, і тіло з цим номером направляється в морг на проведення експертизи. Морг не може прийняти тіло без такої експертизи”, – пояснюють правознавці.

Юристи додають, що може виникнути ситуація, коли слідчий виїжджає на місце події, в такому випадку слідчий звертається до суду на проведення судово-медичної експертизи. Якщо немає такої експертизи, морг не має права приймати тіло.

Ознайомитися з інформацією про скандальний законопроект і з текстом цього законопроекту можна сайті Верховної Ради України.

 

Джерело Інформатор

Вам будет интересно:

-->

2014-2017. Использование материалов только с указанием Ссылки на новостной сайт "Аккерман".
Создание сайтов. Админ.