Порошенко нагадав, що «русский мир» спершу прийшов з попсою, і вже потім — на танках

Український культурний контент став відповіддю на російську агресію.

Про це Президент Петро Порошенко наголосив під час виступу в Івано-Франківському академічному музично-драматичному театрі в рамках робочої поздки.

630_360_1550513433-644

«Ми добре розуміємо, що російській агресії передувало захоплення Росією нашого культурного і нашого інформаційного простору. Засилля російського продукту ставило на меті розмивання нашого культурного обличчя. До того, як прийти на танках, «русский мир» прийшов до нас на частотах теле- і радіокомпаній, в газетах, в журналах, в книжках, у попсових пісеньках, і ми це спокійно спостерігали. І тому минулі 5 років ми так багато уваги приділяли спільно, вся наша команда, формуванню національного культурного продукту, розширенню простору застосування української мови. Нашою відповіддю на агресію став український культурний контент. І зараз він не лише присутній, а домінує. Як в цьому переконатися? Це дуже просто. Включити українське радіо. Я гарантую вам, зараз ви там почуєте українську пісню і українську мову. І гарантую, 5 років тому ви б там почули російську пісню», — сказав Президент.

Він також підкреслив, що саме радянська Росія на практиці перетворила поле культури на справжню, а не метафоричну лінію фронту у війні проти України, що не припинилося й після здобуття Україною незалежності.

«Це був фронт брутального знищення української національної культури, української духовності, української мови, української пам’яті, традицій, ментальності, ідентичності. Це був фронт з сотнями тисяч реальних жертв: розстріляних, замучених в таборах митців, священиків, науковців, освітян. Мільйони, мільйони зламаних доль, нереалізованих талантів. Нищення, витіснення, маргіналізація всієї української національної культури як не дивно, не припинилося, що особливо сумно. Не припинилося й після здобуття Україною незалежності, ми маємо це визнати. Українська держава понад два десятиліття надзвичайно благодушно ставилася до вирішення духовних і культурних проблем, роблячи вигляд, що не помічає. Ми всі, нібито не помічали російської культурної експансії», — нагадав Порошенко.

Джерело  Укрінформ

 

Вам будет интересно:

2014-2017. Использование материалов только с указанием Ссылки на новостной сайт "Аккерман".
Создание сайтов. Админ.