Лідери “Великої сімки”: Ми підтримуємо Україну і готові допомагати їй


 Фото: REUTERS/Christinne Muschi

Лідери країн “Великої сімки” заявили: вони підтримують суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Про це ідеться у спільному повідомленні, що оприлюднили за підсумками саміту G7 в Канаді.

“Ми знову заявляємо про засудження незаконної анексії Криму. Окрім того, ми зберігаємо нашу готовність допомогти Україні в реалізації її амбітної і необхідної програми реформ”, – стверджують учасники саміту.

Вони нагадують: продовження санкцій проти РФ пов’язано з тим, що Росія не виконує Мінські домовленості й не демонструє повагу суверенітету України. “І якщо це буде необхідно, ми готові запровадити додаткові обмежувальні заходи, щоб збільшити ту ціну, яку платить РФ за свої дії “.

Окрім того, “Велика сімка” закликала Росію “припинити дестабілізовувати демократичні системи” і припинити підтримувати сирійський урядовий режим.

Водночас лідери G7 погодилися “продовжувати залучати РФ до вирішення регіональних криз і глобальних викликів”. “Ми і далі будемо підтримувати громадянське суспільство Росії і розвивати міжособистісні зв’язки”, – говорять вони.

Нагадаємо: учасники саміту “Великої сімки” погодили створити “підрозділ швидкого реагування” на “ворожі дії” інших держав. Ініціатива належала Великій Британії.

За словами британського прем’єр-міністра Терези Мей, створення цього підрозділу є відповіддю на кібератаки та напади Росії (зокрема, отруєння екс-шпигуна Скрипаля).

 

Джерело Український інтерес

Вам будет интересно:

-->

2014-2017. Использование материалов только с указанием Ссылки на новостной сайт "Аккерман".
Создание сайтов. Админ.